Domy szkieletowe

Budowa tradycyjnego domu bez użycia drewna jest praktycznie niemożliwa. Jest to surowiec potrzebny w wielu etapach realizacji konstrukcji, a w zdecydowanej większości przypadków również główny budulec dachu. Całkiem powszechne jest natomiast wykonywania domów szkieletowych, których konstrukcja jest niemal całkowicie wykonana z drewna. Taka jednorodność sprawia, że dobrze wykonane domy szkieletowy gwarantują duży komfort domowników, a to tylko jedna z wielu zalet.

Ciepło i bezpiecznie

Domy szkieletowe to technologia wykorzystywana bardzo powszechnie w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Kanada, Norwegia czy Finlandia. Coraz większą popularność zyskuje również w Niemczech, gdzie już ponad 20 % nowobudowanych domów jednorodzinnych to konstrukcje szkieletowe. Polacy także powoli przekonują się do szerszego wykorzystania drewna. Domy szkieletowe to nie tylko sposób na dość tanie budowanie, ale przede wszystkim rozwiązanie dające pewność, że zimą w domu zawsze będzie ciepło, a rachunki za ogrzewanie nigdy nas nie zaskoczą.

Aby dobrze zrozumieć ideę budownictwa szkieletowego, trzeba przeanalizować na początek koszty inwestycji. Wiele osób mylnie koszty materiałów i działki uważa za decydujące, tymczasem koszty robocizny stanowią znaczący procent całości inwestycji. W tym względzie domy szkieletowe mają zdecydowaną przewagę nad domami tradycyjnymi, murowanymi. Czas wznoszenia takiej konstrukcji to w większości przypadków pięć do ośmiu tygodni, podczas gdy realizacja domu murowanego pochłania przynajmniej sześć miesięcy, a nierzadko trwa nawet dłużej niż jeden sezon. Łatwo sobie policzyć, ile trzeba będzie wypłacić ekipie wykonawcy za te dodatkowe miesiące pracy.

Wszystkich z Państwa, dla których idea budownictwa szkieletowego wydaje się być interesująca, zapraszamy do kontaktu. Wyjaśnimy wszystkie niuanse, przedstawimy przykładowe projekty oraz zaprezentujemy efekty naszej pracy w przypadku innych realizacji.

Galeria zdjęć
Kliknij na zdjęcie, aby skoczyć do
galerii naszych realizacji...
Partnerzy
tel. 510-231-542 biuro@stbud.pl www.STbud.pl © 2014 Google