Technologia budowy domów z drewna

Domy drewniane z bali to konstrukcje, które prezentują się bardzo efektownie, a przy tym gwarantują bezpieczeństwo i ochronę przed wpływami atmosferycznymi. Realizacja takiego budynku powinna przebiegać według ściśle określonych zasad, a ekipa wykonująca poszczególne prace musi posiadać niezbędne doświadczenie. Dopiero wtedy udaje się uzyskać znakomity efekt, w postaci pięknego, funkcjonalnego i energooszczędnego domu, który będzie służył rodzinie przez wiele dziesiątek lat.

Głównym materiałem konstrukcyjnym jest w tym przypadku drewno, które zawsze należy poddać odpowiedniej obróbce. Zwykle w przypadku technologii wznoszenia domów z bali są to płazy pasowane i obrabiane ręcznie przez wyspecjalizowaną ekipę. Zanim jednak poszczególne elementy konstrukcji powstaną, drewno musi zostać właściwie przygotowane. W tym celu jest ono poddawane sezonowaniu, suszeniu, a na koniec impregnowaniu. W efekcie uzyskujemy materiał odporny na warunki atmosferyczne, jak również owady i grzyby.

Nasza firma oferuje Państwu realizację domów oraz garaży drewnianych w technologii bali oraz płazów drewnianych w różnych wymiarach. W przypadku bali profilowanych wykonanych z litego drewna stosujemy grubości 40mm, 60mm, 90 mm, oraz 185mm wysokości. Bale profilowane klejone warstwowo mają 115mm lub 155mm grubości oraz 225 mm wysokości. Ściany z płazów o grubości od 160 do 200 mm wykonujemy z mszeniem pomiędzy belkami. Ocieplenie ścian wykonuje się od wewnątrz z wełny mineralnej (100 – 200 mm).

Jako doświadczony producent domów drewnianych korzystamy tylko z drewna wysokiej jakości. Jest ono pozyskiwane z terenów górskich, a także importowane z Niemiec oraz krajów skandynawskich. Należy pamiętać, że surowy, zimny klimat pozytywnie wpływa na jakość pozyskiwanego drewna. Staje się ono bardziej odporne na pękanie oraz wypaczenia.

Galeria zdjęć
Kliknij na zdjęcie, aby skoczyć do
galerii naszych realizacji...
Partnerzy
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis spełniał jak najlepiej oczekiwania naszych Klientów. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Akceptuję, zamknij komunikat
STBud
Sidzina 1037, 34-236 Sidzina, telefon: 510 231 542 e-mail: biuro@stbud.pl
www.STbud.pl © 2014 Google